Koncerti

Virtualni fašnik

Smotra učenika gitare

15. i 16. prosinca 2020. godine održana je prva Državna smotra učenika gitare. Zbog nemogućnosti održavanja smotre uživo, učenici su se sastali na platformi Zoom i tamo pokazali svoja umijeća. Organizator i domaćin smotre bila je Glazbena škola u Varaždinu, a predsjednik Organizacijskog odbora Moreno Vinceković, prof mentor. Nastupilo je preko 100 učenika osnovnih i srednjih glazbenih škola, među kojima i osmero učenika naše škole. To su redom bili: Nataša Drakulić, Bono Dobrić, Leon Toth, Tonka Pavlic, Filip Vinko, Mak Žerjav, Martin Kovač i Matej Čemerin. Čestitke učenicima i njihovim učiteljima Franji Drožđeku, Filipu Vinceku i Marku Žerjavu na vrlo uspješnom predstavljanju naše škole.

Sljedeća Državna smotra gitarista planirana je u ožujku, a domaćin će biti naša škola. U ovim pandemijskim uvjetima sve je daleko od idealnog, no trudimo se djeci osigurati sadržaje, a ovakav vid nastupanja, koliko god bio zvukovno manjkav, zapravo je vrlo koristan i motivirajući. Djeca su iz udobnosti svog doma mogla čuti svoje vršnjake iz glazbenih škola diljem Hrvatske te pred istima i nastupiti.

Fašnički koncert Umjetničke škole Miroslav Magdalenić Čakovec

Koncert Ivan Boboć, klavir