Baletni odjel

Klasični balet

je plesna forma koju danas najčešće vidimo u izvođenju profesionalnih plesača u kazalištu ili na nekoj drugoj sceni.

Karakterni plesovi

Povijesni plesovi

Plesni ansambl

– PROČELNICA ODJELA KLASIČNOG BALETA –

Učiteljica klasičnog baleta, povijesnih i karakternih plesova i plesnog ansambla

MATEJA BOŽIĆ, Plesač klasičnog baleta

IVANA BREZ MURK, Plesač klasičnog baleta

Korepetitor baletnih predmeta, učitelj klavira

DARKO GOLUBIĆ, Glazbenik instrumentalist – klavirist

Osnovnu glazbenu školu – smjer klavir završio je 1986. godine u Čakovcu, te odmah po završetku upisuje srednju glazbenu školu u Varaždinu, obrazovnog profila glazbenik-instrumentalist – smjer klavirist, koju završava 1990. godine. Diplomirao je  i na Fakultetu Organizacije i Informatike Varaždin, 1995. godine, (VŠS), iz predmeta komunikologija.

Usavršavao se na poznatoj glazbenoj školi „Karol Pahor“ Ptuj – smjer “jazz piano”.

Polaznik je više stručnih seminara iz područja klasične i jazz glazbe.

U Umjetničkoj školi „Miroslav Magdalenić“ Čakovec, zaposlen je od 2017. kao učitelj klavira i baletne korepeticije. Osim klasičnog obrazovanja, djeluje i izražava se u jazz glazbi, improvizacijama što često zna biti vrlo zanimljivo na satovima baleta, te produkcijama škole.

Aktivan je na seminarima kao npr. „Centar izvrsnosti“ Opatija, koji mu daju nove smjernice za rad te zanimljiv pedagoški pristup učenicima i motiviranju prema glazbi.

Na međunarodnom natjecanju mladih glazbenika Sonus op.5 Križevci u 2. kategoriji (klavir) sa svojim učenicima osvaja zapažen uspjeh. U sklopu međunarodnog gudačkog natjecanja „Rudolf Matz“ dobiva priznanje za izniman doprinos promociji Umjetničke škole „Miroslav Magdalenić“ Čakovec. Dvije godina zaredom prisustvuje na međunarodnom baletnom natjecanju „Balance “ Sarajevo gdje učenici naše škole ostvaruju zapažene rezultate.

Sudjeluje u više glazbeno-scenskih projekata, festivalima, televizijskim i radijskim emisijama. Također djeluje kao korepetitor našim poznatim opernim pjevačima.

Na prestižnom svjetskom natjecanju „Kurzweil Forte Video Contest“ renomirane američke tvrtke Kurzweil, 2015. godine osvaja drugu nagradu kao rezultat najizvođenijeg samostalnog glazbenog videa te odabira od strane stručne komisije. Na natjecanju je izveo dijelove skladbi poznatih klasičara (Mozart, Rossini, Clarke, Händel, Vivaldi, Beethoven).

Osim kontinuiranog sviranja, korepetiranja i pedagoškog djelovanja, proširuje svoje znanje u vidu komponiranja, te posvećuje pažnju razvoju i proučavanju klasične i crkvene glazbe.

Korepetitor baletnih predmeta, učitelj klavira

MARIJANA HUNJAK, Glazbenik instrumentalist – klavirist, Nastavnik razredne nastave