1. Natjecanje će se održati od 11. do 14. travnja 2023.
  2. Natjecanje je otvoreno mladim glazbenicima iz čitavoga svijeta.
  3. Natjecanje je podijeljeno u 7 kategorija, prema godinama učenja. U svakoj kategoriji natječu se violinisti, violisti, violončelisti i kontrabasisti.
  1. Sudionici natjecanja sami snose troškove puta i boravka.
  2. U slučaju odustajanja, kotizacija neće biti vraćena.
  3. Službeni korepetitori dostupni su za sve kategorije. Jedna proba i nastup naplaćuju se prema niže navedenoj tarifi. Po želji natjecatelja, svaka dodatna proba je moguća izravno u dogovoru sa službenim korepetitorom.
  1. Natjecatelji mogu o svom trošku dovesti vlastite korepetitore.
  2. Svi natjecatelji koji trebaju službenog korepetitora (obavezno naznačiti u prijavi) dužni su na natjecanje donijeti vlastite note za klavirsku pratnju. Po isteku roka za prijavu natjecatelje će izravno kontaktirati korepetitori putem e-maila navedenog u prijavnici, a natjecatelji povratno slati sve čitljive kopije nota putem e-maila pojedinog  službenog korepetitora.
  1. Prijavnice se šalju u terminu od 13.  do 17. ožujka 2023.na e-mail natjecanja:

rudolf.matz.strings@gmail.com

1. Prijavnicu je potrebno popuniti u cijelosti, navodeći izvorna imena skladatelja i djela u punoj duljini, kao i točno trajanje svake pojedine skladbe.
  1. Uz prijavnicu poslati skeniranu potvrdu o plaćenoj kotizaciji i troškova korepeticije na e-mail:

rudolf.matz.strings@gmail.com

1. UPLATA:
    • Kotizacija 55,00 €  / 414,395 Kn
    • Službeni korepetitor:
    • 1 i 2. kategorija: 20,00 € / 150,69 Kn
    • 3 i 4. kategorija: 30,00 € / 226,035 Kn
    • 5., 6. i 7. kategorija: 50,00 € / 414,395 Kn
  1. Uplata se vrši na račun:

Umjetnička škola Miroslav Magdalenić Čakovec

IBAN HR7623400091116012864

uz opis plaćanja: „MATZ“ – Ime i prezime natjecatelja

1. Sve skladbe izvode se napamet.
  2. Redoslijed nastupa natjecatelja određuje se abecednim poretkom prema početnom slovu prezimena natjecatelja, počevši od slova “G”.
  1. Svi nastupi su javni.
  2. Organizator ima pravo reproduciranja dijelova natjecanja u medijima.
  3. Ocjenjivački sud davanjem glasova određuje dobitnike nagrada. Članu ocjenjivačkog suda koji je u bilo kakvom rodbinskom i/ili profesionalnom kontaktu (najmanje godinu dana prije natjecanja) s nekim od natjecatelja, nije dozvoljeno davanje glasa za istog natjecatelja.
  1. Ocjenjivački sud i Ured natjecanja imaju pravo skratiti nastup natjecatelja.
  2. Odluke ocjenjivačkog suda su konačne i nepromjenjive.
  3. U svakoj kategoriji dodjeljuju se 1., 2. i 3. nagrada. Prema odluci ocjenjivačkoga suda, moguće je dodijeliti više prvih, više drugih i više trećih nagrada.
  1. Prema odluci ocjenjivačkoga suda, moguće je u svakoj kategoriji dodijeliti više posebnih nagrada i više diploma posebno zapaženim kandidatima.
  1. Prema odluci ocjenjivačkoga suda, moguće je i ne dodijeliti neku od nagrada.
  2. Ocjenjivački sud bira najuspješnijeg natjecatelja iz svih kategorija za dodjelu Nagrade Grada Čakovca.
  3. Svi natjecatelji dobivaju diplomu za sudjelovanje.
  4. Raspored natjecanja biti će objavljen po isteku roka za prijave.
  5. Sve informacije su dostupne na: umjetnicka-skola-miroslav-magdalenic.com.hr/rudolf-matz/