Djelatnosti

ISPITI PREMA OSOBNIM POTREBAMA
Osnovna glazbena škola 01

Osnovna glazbena škola

Osnovna glazbena škola traje šest godina. Nakon uspješnog završetka pojedinog razreda učenik dobija svjedodžbu. U pravilu, u školu se upisuju učenici nakon završetka drugog razreda obavezne osnovne škole. Svaki učenik uz izabrani instrument pohađa i nastavu solfeggia, a od trećeg razreda skupno muziciranje (pjevački zbor, harmonikaški orkestar ili komorna glazba).

Osnovna glazbena škola djeluje u Čakovcu, Murskom Središću, Prelogu, Donjem Kraljevcu i Orehovici.

Osnovna baletna škola 02

Osnovna baletna škola

Osnovna baletna škola počela je s radom u proljeće 1998. kao Baletni studio. Od početka ju vodi gospođa Nataliya Nikitina iz Ukrajine. Uz ozbiljan rad i interes učenika, rezultati su bili izvrsni, te se prišlo ostvarenju ideje da studio počne raditi prema verificiranom programu ministarstva kao osnovna baletna škola. Nakon ispunjenja svih potrebnih predradnji, stiglo je odobrenje ministarstva od 7. srpnja 2003., kojim se školi dozvoljava izvođenje nastavnog plana i programa osnovne škole za klasični balet, ritmiku i suvremeni ples. Trenutno se izvodi samo program klasičnog baleta.

Učenici nakon svakog uspješno položenog razreda dobijaju svjedodžbu. Nakon četverogodišnjeg školovanja najnadareniji mogu nastaviti školovanje na srednjoj baletnoj školi.

Predškolski i početnički program 03

Predškolski i početnički program

Program je planiran za djecu koja polaze 1. i 2. razred osnovne škole.

Cilj glazbene igraonice je radost zajedničkog pjevanja, igre, plesa, te pobuditi interes za glazbu općenito.

Temelj rada je igra, a osnovni kriterij uspješnosti je zadovoljstvo djece za vrijeme bavljenja tim aktivnostima.
Učenici se upoznavaju sa raznim instrumentima, te se usmjeravaju prema sposobnostima i afinitetima.

Glazbenu igraonicu djeca mogu pohađati u Čakovcu, Donjem Kraljevcu i Murskom Središću.

Umjetničke radionice 04

Umjetničke radionice

Lokacije

područnih odjela